Anmälda

Klassmästerkap i MF-båt 6-8/7 2012 anmälda deltagare:

SWE 9                             Krister Gunnarsson  Kent Gunnarsson   VarbergSS

SWE 19  Game Over   Sture Sundén,  Victor Örn                             GKSS

SWE 12  Emma            Lars Lindblad, Kjell Rudensjö                      Halmstads SS

SWE 5   Segla Mera    Jonas af Klercker, Stig af Klercker              Lysekils SS Gullmar

 

Svenskt Mästerskap i Nordisk Folkbåt 4-8/7 2012 anmälda deltagare

 
Båtnr Båtnamn Rorsman Besättning Klubb
1386 Amicitia Rolf Uppström Henrik Uppström, Jan Aronsson Ljungskile SS
1307 Svea Svante Svensson Boije Svensson Halmstads SS
1289 Mathilda-III Anders Olsen Åke Ljungqvist, Ulrik Winberg Vikingarnas SS
1251 Kamelen Dag Bruno Bengt karlsson, Ce-Ge Frejme Långedrags SS
1335 Miss malör-II Kjell Johansson Ann-Christine Karlsson, Lennart Karlsson Långedrags SS
1388 FolkAnn Sten Ljungström Bo Hougström, Ami Knee Tjörns SS
830 Xantippa Göran Börjesson Pontus Forsberg, Lars Jarfelt Björlanda kile SS
1323 Olivia Lars-Gunnar Lindberg Bengt Jarfelt VSS, Lars Blomberg EBK Vikingarnas SS
1311 Tummelisa Johan Rasin Erik Holmer, Bengt Lindholm Vikingarnas SS
US 109 Mermaid Mike Goebel Donald Bratt VSS, Björn-Axel Johansson LJSS Bay View Boat Club
1255 Blånäsa Mats Millbourn Staffan Bellander Sbk, Rolf Stenius Sbk Halmstad SS
777 Huldas Karin Staffan Stukát Peter Koch, Leon Montell Långedrags SS
1363 Sea Travel Håkan Håkansson Tommy Billgren, Lasse Holmgren Ystads SS
1254 Ulf Bengtsson Jonas Åkerlund Halmstads SS
1384 GoOn Anders Johansson Frej Aresund, Lars Meijer Halmstads SS
1272 Trudelutt Jan Lybeck Gunnar Bonthelius GKSS
1942 SNUDD IV Leif Ahlqvist Claes Hoglert, Hans Hamel Vikingarnas SS
1299 Per Björfäll Kerstin Björfäll Långedrags SS
1346 Slow Motion Lasse Köhler Yvonne Jergard, Ronny Köhler Käppala Båtsällskap
280 Lunnefågeln Carl-Henry Jonsson Mia Jonsson, Oscar Jonsson Ljungskile SS
1282 Charabang Håkan Nordmark Anders Nordmark, Lars Johansson Långedrags SS
499 Curt Gelin Vikingarnas SS
1337 Bella Patrick Andelius Team Bella Marstrands SS
4 Nä-Nä (Andante) Anders Jenséus Magnus Robertsson Ljungskile SS

 

Sailwave Scoring Software 2.4.5
www.sailwave.com

 

Comments are closed.